ATHOB-Kamp Dersler, Workshop, Zeybek, Kafkas, Karadeniz, Seymen, Kasik Oyunlari, Karadeniz, Horon, Halay, Foklör

ATHOB üyeleri Eğitmen seviyesindeki arkadaşlarla ilk kampımız gerçekleştirildi.

Almanyanın çeşitli yerlerinden katılan ekipler, seçmiş oldukları öğrencileriyle toplam 30 kişiyi kapsayan bir program düzenledi.

Ev sahipliğini YÖREM Daadenin yapmış olduğu programa, göstermiş oldukları misafirperverlik ve harika organizasyondan dolayı YÖREM ve Boz ailesine çok teşekkür ediyoruz.

Çalışma gruplarıyla başlanılan Kampta „Standartizasyon“, „Projelendirme“, „Tanıtım & Reklam“ ve „Kurumsal Kimlik“ başlıkları altında gruplar start verdiler.

5-6 kişilik gruplar, Yönetici ve Hocaların önderliğinde çalışmalarını yürüttüler. Hem yoğun bir alt yapı çalışması hemde ekipler arasında kaynaşmaya vesile olan bu gruplar kampın sonunda sinevizyon ile çalışma sonuçlarını tanıttılar.
Her biri büyük bir konsantreyle işlenen konu başlıkları, kampın sonunda güzel fikir ve önerilerin oluşmasına vesile oldu.

Genç arkadaşlarımızın bu oluşumda payidar olmaları, sahiplenmeleri ve aktif çalışmaları, yöneticileri ayrıca mutlu etti.

İkinci günde başlatılan Workshoplar ile Standartizasyon çalışmalarının ilk temeli atılmış oldu.

Her bir yöreyi kendi alanında uzman Hocalarımızın sunduğu sekiz saat süren Workshopların sonunda;
1. Seviye – Zeybek, Horon, Halay, Kaşıklı Oyunlar, Hora eğitimi verildi. Son günde Hocalarımız tarafından temsili bir sınava tabi tutulan arkadaşlarımız, Teorik ve Pratik sorularla, görmüş oldukları Workshopların nekadar akıllarda kaldığı test edilmiş oldu. Bu şekilde hem katılımcı arkadaşlarımız hemde eğitmenlerimiz bu kampda ne gibi bir seviyeye ulaşıldığını görme imkanı buldu.

Kampın son bölümünde Nota ve Ritim dersleriyle tamamlanan programda oldukça verimli, neşeli ve samimi bir ortamda geçmesinden dolayı herkes mutluydu. Ayrılığın zor olmasıyla birlikte, birdahaki etkinlikde tekrar bir araya gelip, güzel şeylere imza atmanın heycanıyla ayrıldı tüm katılımcılar.

Gelecekte bu tür çalışmaların ATHOB ailesi adına büyük katkı sağlayacağından hiç şüphe yok.

Birlikte herşeyin daha güzel olacağı inancıyla ileride birliğimize dahil olacak diğer ekiplerle daha başarılı çalışmalarda buluşmak dileğiyle.

ATHOB – European Turkish Folk Dance Association

ATHOB-Kamp Dersler, Workshop, Zeybek, Kafkas, Karadeniz, Seymen, Kasik Oyunlari, Karadeniz, Horon, Halay, Foklör ATHOB-Kamp Dersler, Workshop, Zeybek, Kafkas, Karadeniz, Seymen, Kasik Oyunlari, Karadeniz, Horon, Halay, Foklör ATHOB-Kamp Dersler, Workshop, Zeybek, Kafkas, Karadeniz, Seymen, Kasik Oyunlari, Karadeniz, Horon, Halay, Foklör ATHOB-Kamp Dersler, Workshop, Zeybek, Kafkas, Karadeniz, Seymen, Kasik Oyunlari, Karadeniz, Horon, Halay, Foklör ATHOB-Kamp Dersler, Workshop, Zeybek, Kafkas, Karadeniz, Seymen, Kasik Oyunlari, Karadeniz, Horon, Halay, Foklör ATHOB-Kamp Dersler, Workshop, Zeybek, Kafkas, Karadeniz, Seymen, Kasik Oyunlari, Karadeniz, Horon, Halay, Foklör ATHOB-Kamp Dersler, Workshop, Zeybek, Kafkas, Karadeniz, Seymen, Kasik Oyunlari, Karadeniz, Horon, Halay, Foklör ATHOB-Kamp Dersler, Workshop, Zeybek, Kafkas, Karadeniz, Seymen, Kasik Oyunlari, Karadeniz, Horon, Halay, Foklör ATHOB-Kamp Dersler, Workshop, Zeybek, Kafkas, Karadeniz, Seymen, Kasik Oyunlari, Karadeniz, Horon, Halay, Foklör ATHOB-Kamp Dersler, Workshop, Zeybek, Kafkas, Karadeniz, Seymen, Kasik Oyunlari, Karadeniz, Horon, Halay, Foklör ATHOB-Kamp Dersler, Workshop, Zeybek, Kafkas, Karadeniz, Seymen, Kasik Oyunlari, Karadeniz, Horon, Halay, Foklör ATHOB-Kamp Dersler, Workshop, Zeybek, Kafkas, Karadeniz, Seymen, Kasik Oyunlari, Karadeniz, Horon, Halay, Foklör ATHOB-Kamp Dersler, Workshop, Zeybek, Kafkas, Karadeniz, Seymen, Kasik Oyunlari, Karadeniz, Horon, Halay, Foklör

© 2014 ATHOB | European Turkish Folk Dance Association
Top
Follow us: