Avrupa Türk Halk Dansları YarışmasıATHDY

European Turkish Folk Dance ContestAvrupa Türk Halk Dansları Yarışması

Halk oyunları ekiplerinin her biri yıl içerisinde kendi bölgelerinde farklı çalışmalar ve yarışmalar düzenlemekte. Bu çalışmaların daha büyük bir kitleye tanıtılabilmesi için Avrupa Türk Halk Dansları Yarışması (ATHDY) adı altında Avrupa geneli bir yarışma düzenlenmekte. Bu yarışma sayesinde geniş ekipler yılda en azından bir sefer biraraya gelmekte, danşcılar ve oyuncular birbirlerini daha yakından tanıma imkanı bulmaktalar. Bu şekilde hem dernek yönetimlerinin, hem de dansçıların ve üyelerin motivasyonu artmaktadır. Bu çerçevede yarışmaya kazananlar kazanma ve kaybetme düşüncesiyle değil, ayrı bir heyecanla organizasyona katılmaktalar.
https://athob.eu/wp-content/uploads/2020/05/ATHDY-Logo-FB.png

2013 Leverkusen Forum

Avrupa Türk Halk Dansları yarışması ilk kez hak ettiği bir Salonda sahne aldı. Bundan sonra yarışmalar bu seviyenin hep üstünde düzenlenecekti.
https://athob.eu/wp-content/uploads/2020/06/athdy-2013.png

2015 Leverkusen Forum

Leverkusen ikinci kez ev sahipliği yaptığı Halk Dansları Yarışmasına katılımcı ekiplerin kalıtesi ve sunumları göz kamaştırdı. Ekipler artık her sene yarışmanın düzenleneceği tarihleri bekler oldu.
https://athob.eu/wp-content/uploads/2020/06/athdy-2015.png

2016 Stuttgart Liederhalle

Liederhalle Stuttgartta düzenlen yarışmaya ünlü Koreograf/Danscı Nikeata Thompson Jüri olarak katıldı. Halk Oyunlarının tanıtımı çok daha farklı bir boyuta taşınmış oldu.
https://athob.eu/wp-content/uploads/2020/06/athdy-2016.png

2017 Bregenz Festspielhaus

ATHDY Almanya sınırları dışına çıkarak ilk kez Avusturyada düzenlendi. Avrupa, Türk Halk Danslarıyla hızla tanışmaya devam ediyor.
https://athob.eu/wp-content/uploads/2020/06/athdy-2017.png
ATHDY – 2018 Bregenz Festspielhaus
Mai 20, 2017by Tabula

ATHDY – 2018 Bregenz Festspielhaus

Collaboratively administrate turnkey channels whereas virtual e-tailers. Objectively seize scalable metrics whereas proactive e-services. Override the digital divide with additional clickthroughs from DevOps. Nanotechnology immersion along the information highway will close kickstarter.
ATHDY – 2016 Stuttgart Liederhalle
Mai 14, 2016by Tabula

ATHDY – 2016 Stuttgart Liederhalle

Sustainable dreamcatcher thundercats slow-carb cronut. Synth street art truffaut pok pok lyft tacos shoreditch hammock enamel pin cloud bread pork belly. Intelligentsia yuccie bushwick poke chicharrones. Craft beer polaroid godard pinterest ugh post-ironic keffiyeh distillery. Gluten-free salvia chicharrones.
ATHDY – 2015 Forum Leverkusen
Mai 28, 2015by Tabula

ATHDY – 2015 Forum Leverkusen

Quickly maximize timely deliverables for real-time schemas. Dramatically maintain clicks-and-mortar solutions without functional solutions. Dramatically engage top-line web services vis-a-vis cutting-edge deliverables. Proactively envisioned multimedia based expertise strategies.
ATHDY – 2013 Forum Leverkusen
Mai 18, 2013by Tabula

ATHDY – 2013 Forum Leverkusen

Capitalize on low hanging fruit to identify a ballpark value added activity to beta test. Override the digital divide with additional clickthroughs from DevOps. Nanotechnology immersion along the information highway will close the loop on focusing solely on the bottom line. Podcasting operational change management.